Kursy angielskiego dla księgowych jako forma motywowania pracownika?

Obecnie każda prężnie rozwijająca się korporacja wymaga od swoich pracowników wielu kwalifikacji zawodowych, a także kompetencji językowych. Język angielski stał się niemalże drugim, po języku ojczystym, wymaganym językiem podczas ubiegania się o pracę na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Na brak znajomości języka niestety nie mogą sobie pozwolić księgowi, ponieważ to oni w głównej mierze poza zarządem reprezentują firmę przed instytucjami w kraju i za granicą.

Wybór kursu językowego – angielski w księgowości

Kursy językowe dla księgowych powinny być prowadzone przez osoby, które są zaznajomione z metodyką pracy księgowego. Niezbędna jest tutaj nie tylko znajomość poszczególnych terminów u prowadzącego, ale również ich dostosowanie do fachowej nomenklatory.

Kurs językowy powinniśmy wybierać na podstawie konkretnych zagadnień poruszanych na zajęciach. Niezbędne jest słownictwo z zakresu sporządzania bilansu, kapitału, polityki księgowości, a także aktywów, pasywów, faktur i zobowiązań. zaznaczając, że jest to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Umiejętności po ukończeniu kursu

Po ukończeniu kursu językowego każdy księgowy powinien w sposób płynny komunikować się na płaszczyźnie biznesowej poprzez wykonywanie telefonów w języku angielskim, prowadzenie konferencji, redagowanie tekstów i wiadomości elektronicznych, ale przede wszystkim wypełnianie niezbędnych dokumentów finansowych i raportów.

Językowe kursy dla księgowych to nie tylko inwestycja w rozwój osobisty, to także gwarancja znalezienia lepszej pracy ze względu na wyższe kwalifikacje. Więcej informacji znajdź tutaj.