Co trzeba wiedzieć przed zakupem kasetki na pieniądze?

kasetka na pieniądze

Każdy, kto zastanawia się nad kupnem kasetki, która zabezpieczy jego prywatne kosztowności, powinien zapoznać się z wiedzą na temat jej wykończenia.

Kasetka – wygląd zewnętrzny

Materiałem wykończeniowym, z którego produkowane są te kategorie zabezpieczeń, jest przede wszystkim metal, który jest odporny na urazy mechaniczne, a także trudny w ewentualnych próbach zniszczenia.

Komercyjna kasetka na pieniądze sprzedawana w sklepie BIURWA ma zazwyczaj lakierowaną powierzchnię, choć trzeba wiedzieć, że trwalszym zabezpieczeniem jest pokrycie metodą proszkową. Jeśli zatem prewencja przed ewentualną kradzieżą jest głównym wyznacznikiem zakupu, warto zwracać na to uwagę.

Skupiając się na wykończeniu kasetki, należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Zewnętrzna obudowa jest zazwyczaj taka sama i przybiera postać szkatułki, jednak środek powinien być przystosowany do zawartości jaka ma się w niej znajdować (pieniądze, biżuteria, dokumenty lub broń)

Obłe kształty rogów chronią kasetkę przed odkształceniami, co sprawdza się szczególnie podczas jej transportu. Jeśli zatem kasetka na pieniądze będzie często podróżować z właścicielem, warto zwrócić na to uwagę.

Główny ochroniarz – zamek

Istotnym, jeśli nie najważniejszym wyznacznikiem jakości kasetki na pieniądze jest jej zabezpieczenie w postaci zamka. Przedmioty służące prywatnym potrzebom są zazwyczaj wyposażone w prosty schemat zamknięcia, jednak znaleźć można i takie, które mają zamek szyfrowy w postaci kodu, który znacząco podwyższa jakość zabezpieczenia kosztowności przed ewentualną kradzieżą.