Jaką wybrać folię do laminowania?

folia do laminowania a4

Foliowanie dokumentów powszechnie zwane laminowaniem to czynność bardzo często wykonywana w biurach. Aby urządzenie działało niezawodnie, a zalaminowane dokumenty były dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem warto wybrać odpowiedni papier do laminowania.

Istotne zalety folii laminacyjnej

Produkt ten jest powszechnie dostępny na rynku. Można go zakupić niemalże w każdym sklepie z artykułami biurowymi, zarówno stacjonarnym jak i internetowym.

Folia laminacyjna przydaje się niejednokrotnie nie tylko w dużych korporacjach, lecz także w małych biurach oraz w wielu domach prywatnych. Ponadto znalazła ona powszechne zastosowanie w wielu szkołach, na uczelniach oraz w poszczególnych instytucjach publicznych.

Dzięki folii laminacyjnej można pozwolić sobie na szybkie i sprawne zabezpieczenie wielu ważnych dokumentów przed zniszczeniem, zalaniem wodą, zżółknięciem oraz podrobieniem. Dzięki temu wszystkie archiwizowane papiery wyglądają przez długi czas jak nowe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru folii laminacyjnej?

Decydując się na zakup tego produktu warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Niezwykle ważne jest, aby wybrać taką folię, która będzie pasować do posiadanego laminatora. Do najczęściej kupowanych należy folia do laminowania a4, ale jest ona dostępna także w innych rozmiarach.

Podczas zakupu warto także szczególną uwagę zwrócić na liczbę posiadanych mikronów, a więc na grubość folii. Na rynku dostępne są folie o grubości od 80 do 125 mikronów. Im większa jest ich liczba, tym folia jest sztywniejsza. Dla często używanych dokumentów polecana jest najgrubsza folia, dzięki której można je przez długi czas przechowywać w nienagannym stanie.