Karteczki samoprzylepne- produkt, który wcale nie stał się przeżytkiem w dużych korporacjach

karteczki samoprzylepne

W korporacji nie zawsze jest czas, by ze sobą porozmawiać. Przy realizacji jakiegoś ważnego projektu każdy jest bardzo zajęty i komunikacja interpersonalna w tym okresie między współpracownikami mocno kuleje. Na szczęście są karteczki samoprzylepne, na których można zostawiać sobie wiadomości.

Co zwykle pisze się na takich karteczkach samoprzylepnych?

Zazwyczaj są to krótkie wiadomości. Niemniej najczęściej dotyczą:

• tego, iż ktoś poszedł na lunch i zaraz wróci.
• informacji o tym, że niedługo odbędzie się ważna narada firmowa i że wszyscy pracownicy muszą na niej być.
• dyspozycji od szefa, gdzie trzeba zadzwonić i o co zapytać kontrahenta.
• czasem jest to dyskretne podziękowanie za udzieloną pomoc dla osób, które wstydzą się wyrazić wdzięczność słowami i na forum firmowym.

Czemu karteczki są takie przydatne?

Po pierwsze, bo pisanie na nich jest dużo tańsze niż rozmowy przez służbowy telefon między pracownikami. Po drugie karteczek samoprzylepnych jest dosyć dużo i nie da się ich wszystkich zużyć przez jeden dzień.

Poza tym są rodzajem przypomnienia, które nie wpływa na nastrój pracownika. Lepiej, żeby szef czy inny współpracownik pisał do nas krótkie wiadomości na karteczkach niż poprzez krzyki i wrzaski wyrażał swoją złość i niezadowolenie. Karteczki samoprzylepne https://biurwa.pl/karteczki-samoprzylepne przejęły niejako rolę listów i w korporacjach są częściej pisana i dostarczane do odbiorców niż maile na pocztę internetową.