Jak stworzyć deklarację środowiskową?

Jest kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać pisząc deklarację środowiskową. Pisz swoją deklarację w pierwszej osobie (np. „Będę używał…” lub „Będę robił…”). Pomoże Ci to skupić się na treści dokumentu i sprawi, że Twój dokument będzie zwięzły i łatwy do zrozumienia.

Dokument środowiskowy – deklaracja środowiskowa

Utrzymuj swój dokument w zwięzłości. Nie możesz zawrzeć wszystkiego, co chcesz w jednym akapicie – usuń wszelkie zbędne informacje i skup się na tym, co jest ważne dla trwałości projektu. Tam, gdzie to możliwe, używajcie liczb.

Tabele są świetne do wypisywania informacji, ale niekoniecznie są bardzo atrakcyjne wizualnie i wciągające. Z drugiej strony, rysunki to świetny sposób na wizualne zilustrowanie kluczowych informacji oraz dodanie koloru i życia do dokumentu.

Wizualne aspekty w deklaracji środowiskowej

Pisząc deklarację środowiskową, zacznij od podstawowych elementów swojego projektu. Na przykład, jeśli budujesz budynek biurowy, zacznij od opisania materiałów, których będziesz używać i sposobu ich pozyskiwania.

Następnie można rozwinąć te informacje o szczegóły, takie jak efektywność energetyczna systemu oświetlenia lub fakt, że budynek zostanie zbudowany z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony. Następnie można przedstawić zrównoważone elementy projektu budowlanego.

Zrównoważone elementy obejmują takie rzeczy jak zielony dach, panele słoneczne na dachu, niskoprzepływowa armatura wodna lub ściany z konkretnym tekstem.

W trakcie pisania deklaracji środowiskowej https://jw-a.pl/deklaracja-srodowiskowa-epd/ należy zwrócić uwagę na konkretne szczegóły, które można w niej wyszczególnić, takie jak system oświetlenia o wysokiej wydajności lub drewno pochodzące ze zrównoważonych źródeł użyte w konstrukcji wnętrza.