Datowniki – co warto o nich wiedzieć?

Datowniki to bardzo proste urządzenia, które działają na tych samych mechanizmach co zwykłe stemple. Urządzenia te zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było wygodnie i szybko odbijać na papierze aktualną datę. W najlepszych jakościowo datownikach można nie tylko ustalać datę, ale również modyfikować czcionkę i dodawać dodatkowy tekst.

Niezbędne urządzenia biurowe

Datowniki mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też można je znaleźć w wielu biurach, na poczcie lub w różnorodnych instytucjach. Jeżeli zachodzi potrzeba oznaczania dokumentów datą, to warto jak najszybciej zainwestować właśnie w tego typu urządzenie. Pamiętać należy również i o tym, że zakup nowego datownika to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest również to, aby dobrać porządny tusz. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto postawić na taki tusz, który jest nie tylko widoczny, ale przed wszystkim niezmywalny.

Datowniki z godziną

Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie datowniki, które umożliwiają stemplowanie nie tylko daty, ale również aktualnej godziny. Akcesoria tego typu bardzo często wykorzystywana są na przykład przy przejściach granicznych. Urządzenia wykorzystywane są między innymi do podbijania paszportu albo do stemplowania różnorodnych dokumentów przewozowych. Dzięki datownikom można bardzo szybko ustalić, którego dnia i o której godzinie był transportowany dany towar. Godne uwagi są przede wszystkim datowniki w których to czcionka wykonana jest nie z gumy, ale z metalu. Urządzenia tego typu są znacznie trudniejsze do podrobienia, dlatego też wykorzystywane są w urzędach.